W ostatnim tygodniu dzieci z grupy „Mądre Sówki” brały udział w kolejnych zajęciach z programu „Witaminki”. Tym razem dzieci uczyły się o buraku. Na wstępie przedszkolaki obejrzały krótką animację z serii „Częstujcie się”, z której dowiedziały się, że buraki mają mocno farbujący sok, pochodzą z Grecji, a z jednej z ich odmian produkuje się cukier. Następnie dzieci przyjrzały się burakom w różnych odsłonach – surowej, gotowanej oraz płynnej, którą stanowiły butelki z sokiem z buraka. Najmłodsza grupa miała okazję zrobić surówkę z buraczków, a także skosztować soku buraczkowo-jabłkowego, który trafił w gust małych podniebień. Na koniec dzieci nakleiły na kartkę obrazek buraka pociętego na paski. Dzieci dobrze poradziły sobie z zadaniem.

Za oknem pojawiają się pierwsze oznaki nadejścia zimy. Jednak grupa „Wesołych Misiów” korzysta jeszcze z uroków naszej pięknej złotej jesieni i stworzyła magiczną pracę jesiennych liści. Przedszkolaki miały za zadanie sypać sól po szablonie liścia, a następnie pomalować je wodą zabarwioną kolorową farbą. Była to wyśmienita zabawa plastyczna dla naszych przedszkolaków, a dodatkową atrakcją były dla nich doznania sensoryczne.

Podczas zajęć z języka angielskiego dzieci z grup „Radosne Słoneczka” i „Tęczowe Nutki” poznały słownictwo związane z pojazdami. Dzieci chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach i pląsach. Na zakończenie przedszkolaki kolorowały pojazdy.

Serdeczne podziękowanie dla Strażaków OSP w Różankach, za wyczyszczenie dachu i rynien w naszych oddziałach przedszkolnych w Wojcieszycach i Różankach.

Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy między innymi prawidłowo się odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - wyciskarką wolnoobrotową oraz przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie przygotowanych marchewek oraz jabłek i sok z gotowy! Wykonany samodzielnie przez dzieci z małą pomocą Pani Dyrektor, bez dodatku cukru i konserwantów smakował wyśmienicie. W tych jesiennych dniach przyda nam się duża dawka witamin dla wzmocnienia układu odpornościowego.

Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ważne jest zdrowie oraz jak powinniśmy o nie dbać. Tego w ostatnim czasie dowiedziały się „Wesołe Misie”, które zrealizowały tygodniowy temat „Zdrowie naszym skarbem”. W związku z tym przedszkolaki wybrały się do pobliskiego Ośrodka Zdrowia i spotkały się z Panią pielęgniarką, która oprowadziła nas po przychodni i o wszystkim opowiedziała. „Wesołe Misie” odwiedziły dziecięcy gabinet lekarski i miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda bilans najmłodszych, a także zapoznać się ze stetoskopem. W gabinecie zabiegowym dzieci miały szansę zmierzyć sobie ciśnienie, zważyć się i zmierzyć, a także poznały przyrząd do zapisywania pracy serca – aparat EKG. Pani pielęgniarka oprowadziła nas również po gabinecie stomatologicznym. Dzieci mogły zapoznać się z pracą stomatologa oraz poznać przyrządy niezbędne do jego pracy. Na koniec przedszkolaki dostały naklejkę „dzielnego pacjenta”, na którą zasłużyły.

Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych obu oddziałów otrzymały nowe zabawki do swoich sal. Dziękujemy Pani Dyrektor za piękne prezenty. Na buziach wszystkich przedszkolaków pojawił się uśmiech, który jest bezcenny.

„Mały człowiek, duża sprawa
Mały człowiek ma swe prawa,
Strzegąc praw tych należycie,
Układamy dziecku życie”.

Także przedszkolaki z oddziału w Różankach brały udział w zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Dzieci przyswoiły sobie wiedzę na temat tego, jakie przysługują im prawa, obejrzały scenki z udziałem ich koleżanek i kolegów, które przedstawiały sytuacje nawiązujące do przywilejów najmłodszych. Przedszkolaki wiedzą już, że mają prawo do niewiedzy, niepowodzeń i łez, ale również do radości, miłości i zabawy oraz do tego, by być sobą. Taka wiedza z pewnością przyczyniła się do podniesienia pewności siebie wśród najmłodszych – wiedzą teraz, że ich zdanie jest ważne, a oni sami zasługują na szacunek i troskę.

Janusz Korczak powiedział kiedyś: „Nie ma dzieci, są ludzie”. I to jest prawda. „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały...”.
Dzieci z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Wszystkim wychowankom zostały przybliżone Prawa Dziecka, a wykorzystano w tym celu rozmowę, film edukacyjny oraz kolorowanki. Ten dzień miał wielkie znaczenie dla dzieci. Dzięki niemu uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa mimo, że są jeszcze mali.

To już kolejny rok, w którym również dzieci z oddziału w Wojcieszycach, grupy „Tęczowe Nutki” wykonały na zajęciach bożonarodzeniowe kartki na konkurs, którego organizatorem jest Wojewoda Lubuski. Każde dziecko włożyło dużo pracy w wykonanie swojej kartki. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 8 grudnia 2023r. Trzymamy kciuki za nasze przedszkolaki i czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu.