Wszelkie informacje oraz dokumenty do pobrania dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

 

„Od Trzech Króli po Ostatki, wszędzie bale i prywatki.
Piękne stroje, dziwne maski, śpiewy, tańce i oklaski.”    

Okres karnawału to czas radości, zabawy, przebierańców, pochodów noworocznych -  trwających od Trzech Króli do Środy Popielcowej....  Tej tradycji wierny jest również oddział przedszkolny w Różankach. Zabawa karnawałowa w murach naszego przedszkola odbyła się w dniu 26 stycznia 2023 roku. Przedszkolne sale wypełniły piękne wróżki, królewny, straszni piraci i superbohaterowie.  Bal przebiegł nam w miłej i radosnej atmosferze. Muzyka i tańce przeplatane były krótkimi zabawami i konkursami. „Karnawał 2023” był wyjątkowo atrakcyjny i obfitował w różnorodność tańców, gier i rozmaitości.  Szkoda tylko, że do następnego balu znów trzeba czekać cały rok.

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tegoroczna zabawa karnawałowa w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach odbyła się dnia 25.01.2023r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewnę, księżniczki, Spider- Mana, Batmana, kotki, pszczółki, czarownice, Czerwonego Kapturka…. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Oficjalnie bal otworzyła Pani Dyrektor. Nie zabrakło konkursów, w których wszyscy chętnie brali udział. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Czas spędziliśmy w miłej atmosferze.

Przygotowując się do balu karnawałowego „Tęczowe Nutki” na zajęciach ozdabiały według własnego pomysłu maskę karnawałową. Każdy bawił się kolorami i dodatkami - dobierał cekiny i cyrkonie w dowolny sposób, aby uzyskać upragniony efekt.

We wtorkowy poranek „Wesołe Misie” i „Bajkowe Motyle” wybrały się na wycieczkę do Multikina w Gorzowie Wlkp. Dzieci miały okazję obejrzeć film edukacyjny pt.: „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”. Nudy w kinie nie było! Na dzieci podczas seansu czekało wiele atrakcji – dużo interesujących wątków i wiele ciekawych postaci. Edukacyjne wycieczki mają zawsze posmak przygody, nic więc dziwnego, że wspomnienia o przygodach Kacpra, Emmy i pani Królik będą bardzo trwałe i głęboko zapadną w pamięć. Po projekcji, w doskonałych humorach wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola. Wycieczka do kina wywołała wiele pozytywnych emocji i mnóstwo wrażeń. Dziękujemy Rodzicom, którzy postanowili pokryć koszty tej niezwykłej wyprawy.

W poniedziałek dzieci z grupy „Mądre Sówki”, wybrały się na boisko szkolne. Przedszkolaki z zadowoleniem brały udział w przygotowanych przez wychowawcę zabawach na świeżym powietrzu. Wszystkie dzieci sprawdziły, że ruch i aktywność fizyczna jest wskazana o każdej porze roku.

Zima ponownie zawitała, dlatego w piątkowe przedpołudnie „Wesołe Misie” i „Bajkowe Motyle” wybrały się na spacer w okolice przedszkola w poszukiwaniu karmników dla ptaków. Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form ich ochrony. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wsypać do karmnika ziarenka słonecznika, zboża, czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc.

Poznawanie przyrody dostarcza dzieciom wielu możliwości przeżywania nowych doznań i wzbogacania wiedzy, odczuwania i podziwiania piękna przyrody. Otwieranie oczu i nadstawianie uszu na wszystko co się dzieje w przyrodzie zimą, było tematem obserwacji podczas spaceru „Tęczowych Nutek”. W taki sposób przedszkolaki poznały drzewa iglaste i zaobserwowały  drzewa bez liści. Na podsumowaniu dzieci wspólnie stwierdziły, że przyroda zimą odpoczywa.