Podczas jednych z grudniowych  zajęć dzieci zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dowiedziały się, że zima to trudny dla nich czas, dlatego należy im pomagać. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Spotkanie w karmniku” Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmników.

W oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach w minionych tygodniach prowadziliśmy zbiórkę na rzecz Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp., w którą licznie włączyli się nasi Wychowankowie wraz z Rodzicami. Wybraliśmy placówkę bliską naszym sercom, aby pokazać najmłodszym, że pomaganie jest dziecinnie proste, a razem zawsze możemy więcej. Zainspirowani przez MEN, w tym roku obdarowaliśmy wsparciem, zaangażowaniem oraz malutkimi sercami tych, którzy mimo pandemii nie poddali się i dalej z sercem na dłoni niosą pomoc innym. W dniu 21 grudnia zapakowane „prezenty” odbierał od nas Dyrektor Hospicjum, Pan Marek Lewandowski, na którego ręce składaliśmy życzenia.

Nauka języka angielskiego przekazywana w formie zabawy to idealny sposób podawania wiedzy najmłodszym słuchaczom. Świąteczny okres jest najlepszym czasem na zabawę i naukę jednocześnie, dlatego na ostatnich zajęciach z języka angielskiego przedszkolaki śpiewały, tańczyły i wykonywały pracę plastyczną.

Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach zapanował klimat cudownych wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Dzieci wcieliły się w role biblijnych postaci, by lepiej przeżyć i zrozumieć, czym jest sedno nadchodzących Świąt. Wydarzenie zainaugurowała Pani Dyrektor, która wprowadziła najmłodszych w podniosły nastrój. Gdy przedstawienie jasełkowe dobiegło końca, dzieci udały się do drugiej sali, aby uczestniczyć w przedszkolnej Wigilii.