WIZYTA DOGOTERAPEUTY

WIZYTA DOGOTERAPEUTY

 

W minionym tygodniu nasze oddziały w Wojcieszycach i Różankach odwiedziła pani Aleksandra Pyda, zajmująca się dogoterapią. Przyprowadziła ze sobą swoją najlepszą przyjaciółkę, sukę rasy samoyed syberyjski o pięknym imieniu Aisza. Dzieci były zachwycone naszym wspaniałym gościem. Wszystkie bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach z Aiszą. Było głaskanie, przytulanie, karmienie, pojenie, czesanie, spacer i biegi z pieskiem.

Zajęcia dogoterapeutyczne mają na celu niwelowanie lęków i napięć związanych z kontaktem ze zwierzęciem, wdrażanie do rozpoznawania i nazwania wybranych emocji: radość, smutek, złość, strach oraz budowanie pozytywnych relacji w kontaktach między dziećmi oraz między dziećmi a zwierzęciem.

 


Zajęcia zostały sfinansowane z budżetu przedszkola, który zapewnia organ prowadzący.

 

 

GALERIA FOTO