GOŚCILIŚMY AGAMĘ „TADZIKA”

GOŚCILIŚMY AGAMĘ „TADZIKA”

 

„Tęczowe Nutki” przy okazji realizacji tematu dotyczącego zwierząt domowych gościły u siebie Tadzika, agamę brodatą, zwierzątko pani Edyty Markiewicz. Pani Edyta opowiedziała nam wiele ciekawych historii o życiu i zwyczajach Tadka. Mimo, że agama wyglądała na pozór groźnie, okazała się niezwykle spokojnym i delikatnym zwierzątkiem. Prawie wszystkie dzieci wykazały się odwagą i dzielnie brały Tadka na ręce oraz pozowały z nim do zdjęć. To były bardzo miłe spotkania, bo Tadek przebywał u nas trzy dni. Tadek odwiedził również „Radosne Słoneczka”, które również zachowały się bardzo odważne, robiły z nim zdjęcia i poznawały jego zwyczaje.

Kontakt dzieci z żywymi zwierzętami uczy je szacunku i odpowiedzialności, uwrażliwia na potrzeby zwierząt, uczy, że zwierzę czuje podobnie, jak człowiek, np. ból, głód, pragnienie. Dzieci przy okazji takich spotkań zdobywają nowe wiadomości i poszerzają już posiadaną wiedzę.

 

 

GALERIA FOTO