PIRAMIDA ZDROWIA

PIRAMIDA ZDROWIA

 

W miniony piątek dzieci z grupy „Radosne Słoneczka” zgodnie z programem „Przedszkole Zdrowego Żywienia” utrwalały informacje na temat piramidy żywieniowej. Wiedza, którą przedszkolaki posiadają na temat prawidłowego żywienia została uporządkowana tworząc piramidę zdrowia. Dzieci wymieniały składniki odżywcze potrzebne do zachowania zdrowia i zbilansowanej diety, z wymienionych grup pokarmów na talerzykach znalazły się produkty, które przedszkolaki uporządkowały w różne kategorie np. warzywa, nabiał, owoce.

Z naszych zdrowych „cegiełek” najmłodsi, pełni wiedzy zbudowali piramidę zdrowia, układając na jej piętrach odpowiednie dla naszej diety składniki odżywcze. Na koniec zajęć postanowiliśmy wykonać swój własny talerz, naklejając pokarmy z odpowiednich grup.

 

 

GALERIA FOTO