KRÓLOWAŁA DZIŚ NA STOLE KOLOROWA I ZDROWA SAŁATKA JARZYNOWA

KRÓLOWAŁA DZIŚ NA STOLE KOLOROWA I ZDROWA SAŁATKA JARZYNOWA

 

Dnia 12.10.2017 r. dzieci z grupy „Radosne Słoneczka” wykonywały na zajęciach sałatkę jarzynową. Cały tydzień przedszkolaki poznawały różne warzywa, ich smak, kolor, zapach. Na zajęciach liczyliśmy, sortowaliśmy według kolorów, wielkości, cech charakterystycznych. Na koniec tygodnia postanowiliśmy zrobić pyszne i zdrowe danie z poznanych warzyw. Każde dziecko starannie umyło rączki, założyło fartuszek i zakasało rękawy, po czym z największą starannością kroiło w kosteczkę swoje warzywo, aby wrzucić je do wspólnej miski.

Na koniec pracy, przy pomocy pań, przedszkolaki połączyły wszystko w całość doprawiając i nadając sałatce piękny wygląd. Nie mogło obyć się bez degustacji własnego dzieła. Smakowało wyśmienicie.

 

 

GALERIA FOTO