TRZY MARCHEWKI, CZTERY PIETRUSZKI

TRZY MARCHEWKI, CZTERY PIETRUSZKI

 

W drugim tygodniu października przedszkolaki z grupy „Wesołe Misie" poznawały różne warzywa z ogrodu. Zabawy pozwoliły dzieciom przyswoić wiadomości na ich temat. Dzieci potrafią już określać cechy warzyw: kształty, kolory, itp. Dodatkowo przedszkolaczki odwiedziły pobliskie ogródki działkowe, by dostrzec w jaki sposób rosną te wspaniałe przysmaki. Wszyscy obiecali, że będą jeść warzywa, będące źródłem cennych witamin.

W środę 11 października „Wesołe Misie" mogły popisać się przed rodzicami swoimi umiejętnościami w liczeniu warzyw. Przedszkolaki rozpoznawały warzywa po dotyku, smaku i zapachu. Przeliczały warzywa z koszyczka i porównywały ich liczbę, określały, których jest więcej, a których mniej. Na koniec dzieci wspólnie z rodzicami wykonały „Warzywne stworki”. Wszyscy wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością.

 

GALERIA FOTO