JAK ZOSTAĆ KUBUSIOWYM PRZYJACIELEM NATURY?

JAK ZOSTAĆ KUBUSIOWYM PRZYJACIELEM NATURY?

 

„Tęczowe Nutki” zastanawiały się nad odpowiedzią na zadane pytanie: co to jest natura, przyroda? Przedszkolaki doszły do wniosku, że odpowiedź dotyczy wszystkiego, co nas otacza: lasu, parku, pól, powietrza, jezior, morza, rzek, a także gwiazd na niebie, słońca i księżyca. Żyjemy w symbiozie z naturą i musimy o nią dbać. Dzieci przypomniały sobie, że jest pewien miś, ma na imię Kubuś, który zachęca wszystkie dzieci do życia w zgodzie z naturą.

Przedszkolaki chcą zostać przyjaciółmi Kubusia, dlatego chętnie wzięły udział w quizie wiedzy o przyrodzie. Od dziś zawsze Kubusiowi Przyjaciele będą dbać o przyrodę, nie będą łamać gałązek drzew, nie będą śmiecić, niszczyć roślin, krzywdzić zwierząt. Będą segregować śmieci, oszczędzać wodę, dbać o rośliny. Trzymamy za słowo „Tęczowe Nutki”!

 

GALERIA FOTO