„WESOŁE MISIE” MAŁYMI RATOWNIKAMI

„WESOŁE MISIE” MAŁYMI RATOWNIKAMI

 

Dnia 26 października 2017 r. w ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Radosne Przedszkole”, u dzieci z grupy „Wesołe Misiów” gościła pani Dorota Gozdowska – ratownik medyczny. Celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Utrwaliły numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Pod czujnym okiem pani instruktor ćwiczyły sztuczne oddychanie i masaż serca na pluszowym misiu. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami". To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, które pomogło zaszczepić u przedszkolaków konieczność pomocy osobom potrzebującym.

 

 

GALERIA FOTO