NIKT NIE JEST LEPSZY OD NIKOGO

 

Dnia 5 września 2017 r. grupa „Bajkowych Motyli”, podczas realizacji projektu edukacyjnego „Zaczytane przedszkole”, wysłuchała czytanego przez nauczyciela tekstu p.t. „Kurczak” autorstwa M. Musierowicz. Opowiadanie było początkiem zajęć, które pomogły dzieciom uświadomić, że wśród nas pojawiają się różnice i należy je akceptować, tolerować, a nie bać się ich czy popadać w kompleksy z powodu swojej inności.

Skupiliśmy się na najczęściej kojarzonej przez dzieci w wieku przedszkolnym inności – noszeniu okularów. Obejrzeliśmy różne typy okularów, rozmawialiśmy o tym do czego nam służą. Bawiliśmy się w parach przy muzyce, a na zakończenie każdy wykonał swoje okulary, które w sposób magiczny upodobniły nas do siebie. 

 

 

 

Dnia 5 września 2017 r. grupa „Bajkowych Motyli”, podczas realizacji projektu edukacyjnego „Zaczytane przedszkole”, wysłuchała czytanego przez nauczyciela tekstu  p.t. „Kurczak” autorstwa M. Musierowicz. Opowiadanie było początkiem zajęć, które pomogły dzieciom uświadomić, że wśród nas pojawiają się różnice i należy je akceptować, tolerować, a nie bać się ich czy popadać w kompleksy z powodu swojej inności. Skupiliśmy się na najczęściej kojarzonej przez dzieci w wieku przedszkolnym inności – noszeniu okularów. Obejrzeliśmy różne typy okularów, rozmawialiśmy o tym do czego nam służą. Bawiliśmy się w parach przy muzyce, a na zakończenie każdy wykonał swoje okulary, które w sposób magiczny upodobniły nas do siebie.