ZAJĘCIA REWALIDACYJNE

1. Zadanie na rozgrzewkę „Pokoloruj wg sylab” – pokoloruj obrazek według kodu, każda sylaba powinna być pokolorowana na inny kolor. Powiedz głośno sylabę, a później pokoloruj wszystkie pola, na których ją znajdziesz. (załącznik – pokoloruj wg sylaby)
2. Teraz zadanie, które sprawdzi, czy znasz się na pogodzie. Połącz chłopca z pogodą, która będzie odpowiednia do jego ubioru. (załącznik – co ubrać)
3. Poćwiczmy bystre oko, wytnij liście i dopasuj je do drzewa, z którego mogły spaść, pomogą Ci nożyczki i klej. (załącznik – dopasuj liście)
4. Poćwiczmy orientację w przestrzeni. Przyjrzyj się obrazkom, Rodzic przeczyta Ci zdanie pod każdym z nich, Twoim zadaniem jest pokolorować dokładnie, to o czym mówi zdanie. (załącznik – orientacja w przestrzeni)
5. Gotowy na następne zadanie? Rodzic przeczyta Ci co należy dorysować, aby uzupełnić rysunek. Na koniec pokoloruj resztę rysunku ulubionymi kolorami, pamiętaj by użyć więcej niż 3 kolorów. (załącznik – orientacja na kartce papieru)
6. Teraz będziemy porządkować przedmioty na wieszaku. Przygotuj nożyczki i klej, wytnij przedmioty, które umieszczone są pod wieszakiem i zgodnie z instrukcją czytaną przez rodzica „uporządkuj” rzeczy wykorzystując do tego wieszak. Bądź mistrzem porządku i spostrzegawczości! (załącznik – orientacja względem innego przedmiotu)
7. Na koniec ułóż puzzle przedstawiające mamę z dziećmi podczas spaceru. Układając opowiadaj mamie o wspaniałych chwilach, jakie z nią spędziłeś/aś. Pamiętaj, że dziś jest Dzień Mamy – uściskaj ją mocno i daj wielkiego buziaka.

  1. Wykorzystaj swój spryt i przeprowadź bohaterów przez labirynt. To bardzo ważna misja, także nie zwlekaj. (załącznik – kosmiczny labirynt, labirynt motylek, labirynt pszczółka, super wings labirynt)
  2. Dałeś radę z pierwszym zadaniem, więc czeka na Ciebie kolejne. Pokoloruj według kodu obrazki, pamiętaj, że bardzo ważne jest to co widzisz na obrazku, dlatego bierz śmiało kredkę i do dzieła. (załącznik – pajacyk wg kodu, pokoloruj wg kodu, rybki wg kodu, zamek wg kodu)
  3. Jesteś świetnym zawodnikiem, dajesz sobie radę ze wszystkimi zadaniami więc kolejne przed Tobą. Rozetnij i ułóż puzzle, pokoloruj obrazki, żeby nie były takie smutne. (załącznik – puzzle krab, puzzle krowa, puzzle słoń)
  4. A na koniec najbardziej pracochłonne zadanie – wyklej rybkę plasteliną tworząc swoje własne dzieło sztuki. Baw się dobrze. (załącznik – rybka z plasteliny)

1. Ćwiczenia usprawniające motorykę i doskonalące sprawność manualną.
Łączenie ćwiczeń ruchowych z elementami koncentrowania uwagi, gry i zabawy zręcznościowe, rzuty do celu lewą i prawą ręką, rzuty piłką do celu, rzucanie piłek do siebie i łapanie ich, rzuty dowolne i do celu z odległości dowolnej i określonej przez rodzica.

1. Ćwiczenia ruchowe o charakterze relaksacyjnym i usprawniającym.

• Ilustrowanie ruchami: lotu ptaka, otrzepywanie rąk z wody, nawijanie wełny na kłębuszek, gra na różnych instrumentach, zgniatanie papierów.
• Malowanie palcem kół, linii poziomych, pionowych (prysznice, chmurki, skoki ptaszka) z zachowaniem kierunku od lewej do prawej
• Lepienie postaci zwierząt, ludzi ze szczególnym zwróceniem uwagi na części składowe – głowa, tułów, nogi.