Podczas jednych z grudniowych  zajęć dzieci zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dowiedziały się, że zima to trudny dla nich czas, dlatego należy im pomagać. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Spotkanie w karmniku” Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmników.

W oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach w minionych tygodniach prowadziliśmy zbiórkę na rzecz Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp., w którą licznie włączyli się nasi Wychowankowie wraz z Rodzicami. Wybraliśmy placówkę bliską naszym sercom, aby pokazać najmłodszym, że pomaganie jest dziecinnie proste, a razem zawsze możemy więcej. Zainspirowani przez MEN, w tym roku obdarowaliśmy wsparciem, zaangażowaniem oraz malutkimi sercami tych, którzy mimo pandemii nie poddali się i dalej z sercem na dłoni niosą pomoc innym. W dniu 21 grudnia zapakowane „prezenty” odbierał od nas Dyrektor Hospicjum, Pan Marek Lewandowski, na którego ręce składaliśmy życzenia.

Nauka języka angielskiego przekazywana w formie zabawy to idealny sposób podawania wiedzy najmłodszym słuchaczom. Świąteczny okres jest najlepszym czasem na zabawę i naukę jednocześnie, dlatego na ostatnich zajęciach z języka angielskiego przedszkolaki śpiewały, tańczyły i wykonywały pracę plastyczną.

Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia w oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach zapanował klimat cudownych wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Dzieci wcieliły się w role biblijnych postaci, by lepiej przeżyć i zrozumieć, czym jest sedno nadchodzących Świąt. Wydarzenie zainaugurowała Pani Dyrektor, która wprowadziła najmłodszych w podniosły nastrój. Gdy przedstawienie jasełkowe dobiegło końca, dzieci udały się do drugiej sali, aby uczestniczyć w przedszkolnej Wigilii.

Dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w Różankach wraz ze swoimi Rodzicami włączyły się bardzo aktywnie do udziału w akcji „Razem na Święta”. Celem powziętej przez nas inicjatywy, zainspirowanej przez MEN, było otwarcie naszych serc na inne osoby i możliwość przekazania im świątecznych upominków. Wszystko po to, aby osoby samotne, przebywające poza swoim domem rodzinnym, poczuły z nami więź świąteczną.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości, spotkań i refleksji nad Bożą Miłością. Dnia 17 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego w Różankach przygotowały przepiękne przedstawienie jasełkowe pt.: ,,Wśród nocnej ciszy”, które rozpoczęło  się tańcem przy utworze „Światło Pokoju”. Dzieci występowały w strojach aniołów i cudownie opowiedziały o wydarzeniach z Betlejem sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Pięknie śpiewały kolędy i recytowały swoje role.

Naukę o zjawiskach zachodzących w przyrodzie pod wpływem pogody i pór roku ,,Bajkowe Motyle” zgłębiły podczas zajęć z Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dnia 18 grudnia. Dzieci utrwaliły sobie nazwy pór roku oraz najważniejsze wiadomości związane z przyrodą, które przypomniał nauczyciel.