W ramach realizacji programu „Świat eksperymentów” i po cyklu tygodniowym dotyczącym prądu oraz różnych źródeł energii, „Bajkowe Motyle” zamieniły się w badaczy. Sprawdziliśmy, że cytryna połączona z ocynkowaną i miedzianą elektrodą wytworzyła światełko – co prawda leciutko świecące, ale jednak. Dziś dowiedzieliśmy się, że warzywa i owoce w naszym domu mogą stać się mini elektrownią.

Dzieci z grupy „Radosne Słoneczka” przygotowują się do ubierania choinki. Wykonanie kolorowego łańcucha sprawiło wszystkim wiele radości.

Rodzice, wychowawcy i nauczyciele wychowania przedszkolnego mają znamienny wpływ na rozwój i wychowanie, ponieważ znają psychikę oraz cechy twórczości swojego dziecka i wychowanka. Kształtowanie postaw twórczych ma ogromny wpływ na umiejętność pokonywania trudności i osiągnięcia sukcesów. Nasz wychowanek Natan uwielbia układać różnego rodzaju budowle z klocków oraz bawić się rzepami.

30 listopada zorganizowana została wycieczka przedszkolaków z grupy „Wesołe Misie” do sali zabaw „Arkadia” w Gorzowie Wlkp. Już sama podróż autokarem była dla dzieci ogromnym przeżyciem. Sala zabaw to wymarzone miejsce dla dzieci, w którym mogły aktywnie, atrakcyjnie i kreatywnie spędzić czas. Dwie godziny szalonej zabawy  na zjeżdżalni, w basenie z kolorowymi piłkami minęły bardzo szybko. Była to doskonała okazja do integracji oraz spożytkowania niezmierzonych pokładów energii. Lekko zmęczone, pełne wrażeń, ale bardzo zadowolone dzieci, z uśmiechem na twarzy, wróciły do  przedszkola. Wyjazd był  bardzo udany.

Zajęcia otwarte i wizyta rodziców w przedszkolu, to nie lada atrakcja – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 30 listopada do swojej grupy zaprosiły rodziców „Bajkowe Motyle”. Miła atmosfera, wspólne zabawy i salwy śmiechu podczas „masażyku” sprawiły dzieciom wielką radość. Rodzicom pozwoliły na zaobserwowanie różnych zachowań dzieci oraz ocenę ich umiejętności i wiedzy.

W poniedziałek 28 listopada w grupie „Wesołych Misiów” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Mimo wielu obowiązków rodzice licznie przybyli do przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Mamusie i tatusiowie mieli możliwość obserwowania swoich dzieci podczas różnych aktywności. Przedszkolacy chętnie i aktywnie uczestniczyli w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie. Po spotkaniu zostały już tylko miłe wspomnienia, wystawa prac oraz fotografie upamiętniające to ważne wydarzenie.

Wszystkie małe, duże, mięciutkie i puchate misie, wraz ze swoimi właścicielami, przybyły do przedszkola w Różankach, aby się bawić i uczyć. 25 listopada obchodziliśmy święto Pluszowego Misia - ulubionej maskotki dzieci. W tym dniu wszystko „kręciło się” wokół tych sympatycznych pluszaków.  Były zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki oraz misiowe tańce i piosenki. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

W  ramach realizacji programu edukacyjnego „Gramy zmysłami”, przedszkolaki kształtowały na zajęciach umiejętności matematyczne, realizując zadanie „Matematyka sensoryczna”. „Tęczowe Nutki” musiały odszukać w misce z kaszą figury geometryczne i je nazwać oraz włożyć do słoika owoce według podanego wzoru. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wyklejanie cyfr makaronem. Wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.