podziekowanie

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Publicznego Przedszkola w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach, składa serdeczne podziękowania za współpracę w roku szkolnym 2019/2020 Radzie Rodziców w składzie:

Pani Sylwia Kwiatkowska
Pani Karolina Piórkowska
Pani Magdalena Sulowska-Fieducik
Pani Katarzyna Chmiel-Dera
Pani Dorota Wardziak

wycignij donie i chwy marzenia 20200621 1042278461
W dniach 17 i 18 czerwca 2020 r. w obu oddziałach przedszkolnych, odbyło się uroczyste pożegnanie naszych absolwentów. Spotkanie, ze względu na wytyczne przeciwepidemiczne, mogło odbyć się w niewielkich 4-5 osobowych grupach, lecz to nie przeszkodziło nam
w przeżyciu wraz z naszymi przedszkolakami wzruszających chwil. Czas mija nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały progi „Wesołej Gromady” po raz pierwszy, dziś przygotowują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu Pani Dyrektor wraz z Wychowawcami grup wręczyła dzieciom dyplomy, pamiątki i nagrody w postaci książek. Nie zabrakło również życzeń i podziękowań ze strony Rady Rodziców oraz niespodzianki od Pani Wójt Anny Mołodciak.

Na prośbę rodziców, skierowaną do Dyrektora Publicznego Przedszkola w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach w porozumieniu z Wójtem Gminy Kłodawa dokonano zmiany godzin pracy oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach w miesiącu sierpniu, tj. od 7.00 do 16.00.

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach informuje, iż w miesiącu lipcu oddział w Wojcieszycach i w Różankach będzie nieczynny. Dyżur w tym czasie pełnić będzie Przedszkole Publiczne w Kłodawie. Godziny pracy przedszkoli: 7.30 – 15.00. Zajęcia organizowane będą nadal w oparciu o najnowsze wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.
W miesiącu sierpniu otwarta będzie placówka w Wojcieszycach. Zarówno w miesiącu lipcu (w Kłodawie), jak i w sierpniu (w Wojcieszycach), przyjmowane będą do przedszkola dzieci na podstawie niezbędnej dokumentacji, która zostanie zweryfikowana w celu dokonania kwalifikacji ze względu na zagrożenie epidemiologiczne.
Składanie dokumentów na miesiąc lipiec do Przedszkola Publicznego w Kłodawie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w dniach od 15 czerwca 2020 r. do 24 czerwca 2020 r.
Składanie dokumentów na miesiąc sierpień odbywa się również wyłącznie drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w dniach od 15 czerwca 2020 r. do 24czerwca 2020 r.

Należy wysłać wypełnione dokumenty:

 

 

DzeinDziecka 1920 

Od dyrekcji i wszystkich pracowników Przedszkola specjalnie dla Was kochane dzieciaki niespodzianka,
która została przygotowana z okazji tak wyjątkowego święta.

 DZIEŃ DZIECKA - ODDZIAŁ WOJCIESZYCE

 

DZIEŃ DZIECKA - ODDZIAŁ RÓŻANKI

 

 

Zgodnie z decyzją Organu Prowadzącego od dnia 25 maja 2020 r. w naszym Przedszkolu zostaje uchylone zarządzenie dyrektora Publicznego Przedszkola w Wojcieszycach z Oddziałem Zamiejscowym w Różankach nr 20/2019/2020 z dnia 05 maja 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia zajęć. Wznowiona działalność placówki będzie miała jednak charakter ograniczony, tj. ze względu na niewielkie zainteresowanie powrotem dzieci do oddziału w Wojcieszycach (cztery osoby) opieka nad dziećmi będzie organizowana tylko w oddziale przedszkolnym w Różankach zarówno dla zainteresowanych rodziców oddziału w Wojcieszycach, jak i rodziców oddziału w Różankach. Sprawowanie opieki nad dziećmi w godzinach od 8.00 do 14.00 nie jest jednoznaczne z tym, iż osoby zatrudnione w Przedszkolu pracują tylko w w/w godzinach. Obecne godziny sprawowanej opieki nad dziećmi są rozwiązaniem krótkoterminowym, tak więc prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Nadal będzie realizowane tzw. „zdalne nauczanie”, tak więc zachęcamy do korzystania z naszych propozycji. Należy pamiętać, że warunkiem przyjęcia dziecka do Przedszkola w czasie obowiązujących obostrzeń jest spełnienie przynajmniej jednego z wymagań przedstawionych w oświadczeniu rodziców/opiekunów o zatrudnieniu.

Poniżej przestawiamy Państwu obowiązujące Procedury bezpieczeństwa wraz z załącznikami, które zostały opracowane w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. i Organem Prowadzącym.

dotyczący otwarcia przedszkoli publicznych

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Rząd poinformował nas, że od 6 maja 2020r. istnieje możliwość otwarcia przedszkoli. Ostateczną decyzję w tym zakresie pozostawił jednak samorządom. Główny Inspektor Sanitarny 30 kwietnia 2020r. opublikował szczegółowe wytyczne co do opieki w żłobkach i przedszkolach. Po szczegółowej analizie tych wytycznych, niestety nie jesteśmy w stanie w tak krótkim czasie przygotować naszych placówek przedszkolnych do otwarcia.
W trosce o zdrowie dzieci uczęszczających do gminnych przedszkoli, ich rodziców oraz pracowników oświaty opracowujemy obecnie bezpieczny plan powrotu dzieci do naszych przedszkoli. Placówki zostaną uruchomione wówczas, kiedy będą na to w pełni przygotowane, nie wcześniej jednak niż 25 maja br. Naszym najwyższym celem jest bezpieczna organizacja pracy placówek przedszkolnych w okresie pandemii i troska o zdrowie i życie dzieci oraz ich opiekunów. O terminie ponownego otwarcia przedszkoli poinformuję Państwa z odpowiednim wyprzedzeniem.


Kłodawa, 05.05.2020r.

Wójt Gminy Kłodawa
/-/ Anna Mołodciak