Dnia 9 listopada 2018 r. także w oddziale przedszkolnym w Różankach świętowaliśmy uroczystym apelem 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy byli w tym dniu odświętnie ubrani, a eleganckie stroje zdobiły przypięte na sercu biało-czerwone kotyliony. Wiersze i piękne piosenki okraszone rekwizytami w postaci biało-czerwonych serduszek, wianków, flag czy kwiatów chwytały za serca i uświadamiały wszystkim zebranym, w jak wyjątkowym kraju mieszkamy i dlaczego warto go kochać.

 

 

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Wojcieszycach w dniu 09.11.2018 r. od rana przygotowywały się do niezwykle ważnego i podniosłego wydarzenia, jakim stały się uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozmowy o tym co to jest patriotyzm i niepodległość pomogły najmłodszym w pełni rozumieć i przeżywać wydarzenia związane z tym niezwykłym świętem. „Radosne Słoneczka” i „Tęczowe Nutki” przygotowały program artystyczny, w którym składały piękne życzenia Polsce.

 

 

Tydzień poprzedzający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poświęcony był wzmacnianiu i pełnemu rozumieniu przez dzieci postawy patriotycznej. Grupa „Tęczowych Nutek” obejrzała mundur żołnierza wojska polskiego, który po zajęciach zdobił przedszkolny korytarz i napawał dumą każdego, kto przechodził obok. Aby mundur mógł godnie reprezentować polską armię zawisło obok niego godło, które dzieci pokolorowały wspólnymi siłami.

 

DZIEŃ 12.11.2018 r. (PONIEDZIAŁEK) ZOSTAŁ USTANOWIONY PRZEZ SEJM DNIEM WOLNYM OD PRACY.

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM TEGO DNIA PRZEDSZKOLE BĘDZIE NIECZYNNE.

 

 

W ramach realizacji programu „Przedszkole Młodych Patriotów”, dnia 06 listopada dzieci z grupy „Wesołe Misie” wykonały plakat: „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wzięły się do wyklejania konturu mapy Polski czerwonymi i niebieskimi kółkami oraz ozdabianiem całości.

 

 

Dzieci uwielbiają teatrzyki, którymi za każdym razem są zafascynowane. Dzieje się tak dlatego, że mały widz przeżywa przygody bohaterów tak intensywnie, jakby sam brał w nich udział. Boi się i cieszy razem z aktorami. Jednak magia tych spektakli nie ma sobie równych, jeśli aktorami są osoby znane dzieciom.

 

 

W oddziale przedszkolnym w Wojcieszycach również zagościły z okazji swojego święta bajkowe postacie. Dnia 05.11.2018 r. każde dziecko przyniosło ze sobą do przedszkola swoją ulubioną, bajkową maskotkę oraz poduszkę. W salach odbył się bajkowy piknik. Podczas wspólnej zabawy dzieci miały okazję poszukać ukrytych wskazówek, które zostawiły nam Kopciuszek, Złota Rybka i Kubuś Puchatek.

 

 

Dnia 5. 11. 2018 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Różankach wzięły udział w spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Uczestniczyły w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej popularnych.

 

 

W ostatnich dniach października pogoda sprzyjała jesiennym wędrówkom, dlatego „Tęczowe Nutki” na spacerze zebrały ostatnie z jesiennych darów – kolorowe, piękne liście. Zanim przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej poćwiczyliśmy zagadnienia matematyczne. Segregowaliśmy liście według wielkości, koloru i kształtu.